تولید کردن ایالات متحده سفر به آمریکا ریاست جمهوری

تولید کردن: ایالات متحده سفر به آمریکا ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور رئیس جمهور خاورمیانه فیلیپین اوباما آمریکا فیلیپین

گت بلاگز اخبار اجتماعی کم کردن ۳۲ درصدی بارندگی در کشور عزیزمان ایران

بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده، از اول مهر تا ۲۲ اردیبهشت سال آبی ۹۷-۹۶ ارتفاع کل ریزش‌های هوا بالغ بر ۱۵۲ میلی متر بوده است که این مقدار بارندگی نسبت به میانگ

کم کردن ۳۲ درصدی بارندگی در کشور عزیزمان ایران

کم کردن ۳۲ درصدی بارندگی در کشور عزیزمان ایران

عبارات مهم : مرکزی

بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده، از اول مهر تا ۲۲ اردیبهشت سال آبی ۹۷-۹۶ ارتفاع کل ریزش های هوا بالغ بر ۱۵۲ میلی متر بوده است که این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره های مشابه درازمدت (۲۲۶.۹ میلیمتر) ۳۳ درصد کم کردن و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته ( ۲۲۳.۷ میلیمتر) ۳۲.۱ درصد کم کردن را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، حجم بارش ها از اول مهر پارسال تا ۲۲ اردیبهشت امسال معادل ۲۵۰.۵ میلیارد مترمکعب گزارش شده است هست. البته در شش حوزه مهم نیز شرایط نسبتا منفی ارزیابی می شود؛ به گونه ای که در حوزه های قره قوم، مرزی شرقی، فلات مرکزی و خلیج فارس و عمان با کم کردن محسوس بارش ها مواجه هستیم و در مجموع میزان بارش ها در حوزه های مهم ۷۱.۷ میلی متر کم کردن داشته است.

در حوزه خلیج فارس و دریای عمان این کم کردن ۱۵۲ میلی متر، در حوزه فلات مرکزی ۶۴.۳ میلی متر، در حوزه مرزی شرقی ۲۳ میلی متر و در حوزه قره قوم ۷۱.۷ میلی متر هست. البته در حوزه دریای خزر میزان بارش ها ۱۰.۴ میلی متر و در حوزه دریاچه ارومیه ۹۵.۹ میلی متر مثبت گزارش شده است است.

کم کردن ۳۲ درصدی بارندگی در کشور عزیزمان ایران

از سوی دیگر بر اساس آینده نگری شرکت هواشناسی، در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته و درازمدت حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد باران کمتری را شاهد خواهیم بود. همچنین از میزان ذخیره سدها نیز نسبت به سال قبل ۲۵ درصد کاسته شده است است که این عنوان موجب شده است وزیر نیرو نسبت به اوضاع فعلی منابع آبی هشدار دهد.

بر اساس آمار ۴۹ سال گذشته، در هر ۱۰ سال میزان بارندگی ها با کم کردن روبه رو بوده؛ به گونه ای که میانگین بارش ها در ۵۰ سال گذشته ۲۵۰ میلی متر ثبت شده است ولی در ۱۰ سال اخیر این میزان تنها ۲۱۷ میلی متر بوده هست. علاوه بر این در حالی که میانگین بارندگی ها در کشور عزیزمان ایران حدود ۴۰ درصد کمتر از سال های قبل بوده، در بعضی استان ها این میزان تا ۸۰ درصد کم کردن را نیز نشان می دهد؛ تا جایی که در استان هرمزگان ۸۰ درصد، سیستان و بلوچستان ۷۰ درصد، فارس ۷۰ درصد، کرمان ۷۱ درصد و بوشهر ۶۱ درصد نسبت به سال قبل کم کردن بارندگی داریم. البته در بعضی از استان ها اوضاع بارندگی ها قابل قبول است که می توان به استان های آذربایجان شرقی، کردستان و آذربایجان غربی اشاره کرد.

بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده، از اول مهر تا ۲۲ اردیبهشت سال آبی ۹۷-۹۶ ارتفاع کل ریزش‌های هوا بالغ بر ۱۵۲ میلی متر بوده است که این مقدار بارندگی نسبت به میانگ

همچنین بر اساس برآوردهای صورت گرفته در تابستان سال ۱۳۹۷ تعداد ۳۳۴ شهر در معرض تنش آبی قرار خواهند داشت که از این تعداد ۱۰۷ شهر در اوضاع قرمز قرار دارند و آینده نگری می شود که استان های اصفهان، کرمان، فارس، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان با بحران شدیدتری مواجه باشند که بر اساس آمار وزارت نیرو ۵۰ درصد از جمعیت شهری در اوضاع قرمز، ۱۹ درصد در اوضاع نارنجی و ۳۰ درصد در اوضاع زرد تنش آبی در تابستان سال ۱۳۹۷ قرار دارند که تمرکز جمعیت افرادی که بیشترین تنش آبی را تجربه می کنند در فلات مرکزی با جمعیتی معادل ۱۶.۶ میلیون نفر است.

از سوی دیگر میزان بارندگی ها در فلات مرکزی نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کم کردن داشته هست؛ به گونه ای که در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان نیز با جمعیت هفت میلیون نفر ۱۱۸ شهر در معرض تنش آبی قرار دارند. همچنین آمارها نشان می دهد که بدترین اوضاع در حوضه فلات مرکزی است و بعد از آن حوضه خلیج فارس و دریای عمان با چالش های جدی دست و پنجه نرم می کند.

واژه های کلیدی: مرکزی | بارندگی | دریای خزر | میزان بارش ها | اخبار اجتماعی

کم کردن ۳۲ درصدی بارندگی در کشور عزیزمان ایران

کم کردن ۳۲ درصدی بارندگی در کشور عزیزمان ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz