تولید کردن ایالات متحده سفر به آمریکا ریاست جمهوری

تولید کردن: ایالات متحده سفر به آمریکا ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور رئیس جمهور خاورمیانه فیلیپین اوباما آمریکا فیلیپین

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعضی از وزرای روحانی ضعیف هستند و با توجه به رای مردم گزینش نشده‌اند / ناصری

مجلس می‌تواند بعضی از وزرای دولت را که ضعیف عمل می کنند را مورد استیضاح قرار دهد. 

بعضی از وزرای روحانی ضعیف هستند و با توجه به رای مردم گزینش نشده‌اند / ناصری

ناصری : بعضی از وزرای روحانی ضعیف هستند و با توجه به رای مردم گزینش نشده اند

عبارات مهم : سیاسی

مجلس می تواند بعضی از وزرای دولت را که ضعیف عمل می کنند را مورد استیضاح قرار دهد.

عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این پرسش که آیا نقد به روحانی باید دسیسه قلمداد و خطاب شود یا خیر گفت: نباید همه انتقادات به سمت روحانی باشد بعضی از وزرا ضعیف هستند و با توجه به جامعه رای 29 اردیبهشت گزینش نشده اند نماینده های مجلس باید این وزرای ضعیف را مورد پرسش قرار دهند تا بار مضاعف از روی دوش شخص آقای روحانی برداشته شود.

بعضی از وزرای روحانی ضعیف هستند و با توجه به رای مردم گزینش نشده‌اند / ناصری

عضو بنیاد باران در گفتگو با خبرنگار عصر کشور عزیزمان ایران ادامه داد: رییس دولت اصلاحات و جمع مشورتی ایشان نسبت به کمپین های مختلفی که علیه دولت روحانی بوجود آمده هست، مشکوک و مخالف چنین جریانی هستند. طبیعتا به نظر من چون ایشان تجربه ریاست جمهوری داشته اند و در دوره ریاست ایشان دولت قدرت بیشتری داشته است می دانند که محدودیت های جدی جهت رییس جمهور وجود دارد و نهادهای موازی مانع این می شوند که اهداف دولت به طور کامل محقق شود.

وی ادامه داد: : لذا معتقدند آقای روحانی در شرایطی به ریاست جمهوری رسیده اند که اوضاع سیاسی کشور حساس است و در نتیجه حجم مطالبات را نباید به این شدت به روی آقای روحانی متمرکز کرد. آقای روحانی یک فرد نیست بلکه یک تیم و یک کابینه است که در حال فعالیت است و در چنین شرایطی بعضی از اصلاح طلبان معتقدند که مجلس در این زمینه کم توجهی و کوتاهی می کند.

مجلس می‌تواند بعضی از وزرای دولت را که ضعیف عمل می کنند را مورد استیضاح قرار دهد. 

ناصری خاطرنشان کرد: به هر حال مجلس به وزرا رای اعتماد داده است ولی می تواند بعضی از وزرای دولت را که ضعیف عمل می کنند را مورد استیضاح قرار دهد. در چنین شرایطی که مجلس این وظیفه را انجام نمی دهد تمام انتقادها به شخص روحانی بازگشته و البته آقای روحانی به دنبال اهداف و آرزوی بزرگ های خودش است و آنها را پیگیری می کند. بنابراین به نظر می رسد که مجلس وظیفه نظارتی خود را به خوبی دنبال نمی کند.

وی افزود: کابینه دولت یک کابینه یکدست و هماهنگ نیست معتقدیم که بعضی از وزرا ضعیف عمل می کنند. بخش عمده کمپین های انتقادی که ایجاد شده است مربوط به مطالبات معیشتی و سیاسی مردم است و طبیعتا این عنوان وزرای اختصاصی خودش را دارد و به همین علت مجلس باید وزرای مربوطه را بازخواست کند که آیا وظایفشان را به درستی انجام نمی دهند.

عضو بنیاد باران اظهار کرد: همه مطالبات را بر روی دوش آقای روحانی آوردن این شائبه آقای خاتمی را تایید می کند. اصلاح طلب ها هر لحظه گفته اند که بنا به ضرورت و شرایط موجود و همچنین مصلحت جامعه از آقای روحانی حمایت می کنیم ولی انتقادهای مشفقانه ای هم داریم که آنها را در جلسات شخصی و گاها در فضای عمومی بیان می کنیم. ولی اینکه این انتقاد ها بعد از چند ماه که از انتخابات می گذرد به دامنه کمپین ها و موج ها در اینترنت به یک شکل غیر متعارف برسد باید به عقبه آن شک کرد.

بعضی از وزرای روحانی ضعیف هستند و با توجه به رای مردم گزینش نشده‌اند / ناصری

وی با اشاره به اینکه، در حال حاضر صدا و سیما و خیلی از رسانه های اثر گذار در جامعه که مخالف دولت روحانی هستند به این فضا دامن می زنند یادآوری کرد: این ها البته غافل از این عنوان هستندکه نا امیدی از دولت نا امیدی از آقای روحانی نیست بلکه نا امیدی از خیلی چیزها است که دودش در نهایت به چشم کل نظام خواهد رفت.

ناصری تصریح کرد: آقای خاتمی را نباید به صورت منفرد دید و اگر چه به صورت کاریزماتیک در در رای آوردن آقای روحانی تاثیر داشته است ولی آقای خاتمی را باید مجموعه ای از اصلاح طلبان مهم و شوراهای متفاوت آن دید. این اعضا هر لحظه نقد های خودشان را به صورت مشفقانه و منطقی بیان کرده اند و البته اصلاح طلبان معتقدند که در شرایط کنونی هیچ کس بهتر از آقای روحانی جهت اداره کردن کشور نیست.

مجلس می‌تواند بعضی از وزرای دولت را که ضعیف عمل می کنند را مورد استیضاح قرار دهد. 

وی اضافه کرد: شخصیت و موقعیت ملی و بین المللی آقای خاتمی ایجاب می کند که اگر مطالبی هم در انتقاد از دولت داشته اند در مکاتبات شخصی و جلسات شخصی به آقای روحانی بیان کنند. بنابراین این انتظار را نباید داشت که آقای خاتمی در فضای عمومی و رسانه ای انتقاد کنند. می توان چنین گفت که آقای خاتمی معتقدند که تا آخر دوره باید از آقای روحانی حمایت کرد و در عین حال انتقاد هم به دولت باید انجام شود. ولی آقای خاتمی معتقدند که بار این انتقادات نباید به دوش آقای روحانی ریخته شود آیا که همچنان که آقای خاتمی به صورت تیمی فعالیت می کنند آقای روحانی نیز یک تیم است و بالاخره بخشی از مطالبات و نا رضایتی ها باید به کل این تیم وارد شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: باید توجه داشته باشیم که بخشی از مطالبات و نارضایتی ها درست است ولی بخشی از آن نیز عجولانه است آیا که مردم ما مردمی عجولی هستند و می خواهند نتیجه یک کار بزرگ را خیلی سریع ببینند. کار بزرگ را مردم ما در 29 اردیبهشت انجام دادند و نتیجه آن نیاز به وقت دارد. دولت هم باید ضمن اینکه تلاش می کند پرسشها مردم را برطرف کند در قسمت اطلاع رسانی و اقناع سازی افکار عمومی بهتر عمل کند و باید مشکلاتی که در پیش پای دولت وجود دارد را به صورت براق جهت مردم بازگو کند.

بعضی از وزرای روحانی ضعیف هستند و با توجه به رای مردم گزینش نشده‌اند / ناصری

ناصری در آخر تاکید کرد: بعضی از وزرای دولت روحانی ضعیف هستند و با توجه به جامعه رای 29 اردیبهشت گزینش نشده اند و در نتیجه نماینده های مجلس باید این وزرای ضعیف را مورد پرسش قرار دهند تا بار مضاعف از روی دوش شخص آقای روحانی برداشته شود.

واژه های کلیدی: سیاسی | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | دولت روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz