تولید کردن ایالات متحده سفر به آمریکا ریاست جمهوری

تولید کردن: ایالات متحده سفر به آمریکا ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور رئیس جمهور خاورمیانه فیلیپین اوباما آمریکا فیلیپین

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آیا اصولگرایان از محاکمه احمدی نژاد استقبال می کنند؟

محمود احمدی نژاد در سپهر سیاست کشور عزیزمان ایران سرنوشتی غم‌‌ انگیز دارد. هیچ کدام از رؤسای جمهور قبل از او موقعیت او را جهت توسعه کشور عزیزمان ایران را نداشتن

آیا اصولگرایان از محاکمه احمدی نژاد استقبال می کنند؟

آیا اصولگرایان از محاکمه احمدی نژاد استقبال می کنند؟

عبارات مهم : ایران

محمود احمدی نژاد در سپهر سیاست کشور عزیزمان ایران سرنوشتی غم انگیز دارد. هیچ کدام از رؤسای جمهور قبل از او موقعیت او را جهت توسعه کشور عزیزمان ایران را نداشتند.

روزنامه دنیا اقتصاد نوشت: احمدی نژاد اقتصادی بارشد۷ درصد و تورم تک رقمی را با نفتی حدود ۱۰۰ دلار در بشکه در دست داشت، ولی به جای ایجاد توسعه همه جانبه اقتصادی تنها یادگاری که از خود برجا گذاشت یارانه ۵۰ هزارتومانی هست. احمدی نژاد با حمایت آبادگران جهادی به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران رسید و با پرچم بخشی از اصولگرایان مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران شد. او هر چند دروه ریاست جمهوری حمایت اکثریت نسبی اصولگرایان را به همراه داشت، ولی با موج سواری بر امواج پوپولیستی توانست، مدیر جمهورگردد.

آیا اصولگرایان از محاکمه احمدی نژاد استقبال می کنند؟

واقعیت آن است که رای دور دوم احمدی نژاد بیش از اینکه بر اساس حمایت اصولگرایان باشد، مرهون موج پوپولیستی بود که خود به راه انداخت به گونه ای که توانست خود را حامی محرومان معرفی کند. ولی بعدها که نتواست موفقیتی به دست آورد تمام این حمایت ها را از دست داد و حاشیه نشین ها نیز که حامی او بودند به علت تورم بالای آخرین سالهای ریاست جمهوریش دیگر حمایتش نمی کردند. به گونه ای که امروز فاقد پایگاه سیاسی و اجتماعی هست. از این رو بسیاری اعتقاد دارند که احمدی نژاد تبدیل به پدیده ای تاریخی شده است است.

هرچند بخشی از جامعه کشور عزیزمان ایران هنوز حامی احمدی نژاد است ولی هم آنان در انتخابات۹۶ قدرتی نداشتند که امثال احمدی نژاد را به قدرت برسانند، تاریخ مصرف احمدی نژاد در جمهوری اسلامی به اتمام رسیده است.

محمود احمدی نژاد در سپهر سیاست کشور عزیزمان ایران سرنوشتی غم‌‌ انگیز دارد. هیچ کدام از رؤسای جمهور قبل از او موقعیت او را جهت توسعه کشور عزیزمان ایران را نداشتن

رئیس جمهور سابق با اتهام تخلفاتی از سوی دیوان محاسبات روبرو شده است هست. تخلفاتی که در دوران ریاست جمهوری او صورت گرفت. این روزها اصولگرایان حامی ایشان حتی علاقه مندند ، تخلفات احمدی نژاد را در سیستم قضایی مطرح شود. تاجایی که بسیاری محکومت نزدیکان او درگذشته و اعلام جرم علیه معاون اجرایی اش را با توجه به محکومیت قطعی مدیر جمهور سابق در دیوان محاسبات؛ آمادگی جهت محاکمه او می دانند. بعضی شرایط را سخت می دانند و اعتقاد دارند مدیر جمهور سابق کشور عزیزمان ایران اوضاع مناسبی ندارد.

حال باید دید با تخلفات فروان احمدی نژاد درگذشته چگونه برخورد خواهد شد. آیا اصولگرایان به بهانه این تخلفات قصد از بین بردن او را دارند. به نظر می رسد موضع گیری احمدی نژاد در برخورد با اصولگرایان در این تصمیم اثرگذار خواهد بود. حال که احمدی نژاد دستی در قدرت ندارد و فاقد اثرگذاری درجامعه است و از سوی دیگر نیازی از سوی اصولگرایان به او دیده نمی شود؛ احتمال اینکه مدیر جمهور سابق مورد تعقیب قضایی قرار بگیرد دور از ذهن نیست. البته در مجلس در وقت ریاست جمهوری او پرسشها مختلفی در مورد تخلفات دولت مطرح می شد، ولی اراده جدی جهت برخورد با مدیر جمهور وقت وجود نداشت. اکنون شرایط کاملا متفاوت هست. ازسوی دیگر محاکمه احمدی نژاد به نفع جریان اصولگرایی است لیکن آنها هم اکنون مغضوب مردم هستند و تا سالیان آینده نیز به دلایل متفاوت نمی توانند در قدرت قرار بگیرند. شاید محاکمه احمدی نژاد وتایید این اقدام از سوی اصولگرایان به تطهیر این جریان سیاسی درنزد افکار عمومی مردم تبدیل شود.

واژه های کلیدی: ایران | تخلفات | اصولگرایان | احمدی نژاد | رئیس جمهور | ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz